Oleksandriia Open 2012
Oleksandriia
Ukraine
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
Magic
Final
Master Magic
Final
 
Competitors
Alexey Polyashov
Anatolii Kalinin
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Andrii Demianenko (Андрій Дем’яненко)
Andrii Kompaniiets (Андрій Компанієць)
Anna Miniukova (Анна Мінюкова)
Anton Krasnobab (Антон Краснобаб)
Anton Lunov (Антон Луньов)
Aramayis Adloyan
Artem Makohon (Артем Макогон)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Bohdan Burdyliak (Богдан Бурдиляк)
Bohdan Hromchak (Богдан Громчак)
Boriss Benzerruki
Denys Gaidaichuk
Denys Zhytnyk (Денис Житник)
Dmitry Zvyagintsev
Dmytro Chernov (Дмитро Чернов)
Dmytro Kararush (Дмитро Караруш)
Dmytro Volotkovskyi (Дмитро Волотковський)
Eduard Tsybenko (Едуард Цибенко)
Fyodor Ivanov
Georgy Vershinin
Igor Bilchenko (Ігор Більченко)
Illia Savintsev (Ілля Савінцев)
Illia Zhadan (Ілля Жадан)
Ivan Dorofieiev (Іван Дорофєєв)
Ivan Makachev
Ivan Pohozhev (Іван Погожев)
Ivan Vynnyk (Іван Винник)
Khrystyna Litovchenko (Христина Літовченко)
Maksym Slynko (Максим Слинько)
Maksym Tomarovshchenko (Максим Томаровщенко)
Mykhailo Slynko (Михайло Слинько)
Nikolay Evdokimov
Nizar El-Khatib (Нізар Ель-Хатіб)
Nurym Kudaibergen
Oksana Tyvodar
Oleh Robeiko (Олег
Oleh Shulha (Олег Шульга)
Oleksandr Borysenko (Олександр Борисенко)
Oleksandr Lazorenko (Олександр Лазоренко)
Oleksandr Pohasii (Олександр Погасій)
Oleksii Lukin (Олексій Лукін)
Pavel Vershinin
Roman Deichuk (
Roman Ostapenko (
Sergey Ryabko
Serhii Merezhko (Сергій Мережко)
Serhii Savintsev (Сергій Савінцев)
Serhii Slynko (Сергій Слинько)
Svitlana Lahno (Світлана Лагно)
Valentyn Lukianets (Валентин Лук’янець)
Valerii Shcherbakov (Валерій Щербаков)
Viacheslav Kholodov (Вячеслав Холодов)
Viacheslav Trus (Вячеслав Трус)
Vladyslav Dobrovolskyi (Владислав Добровольський)
Vladyslav Zelenskyi (Владислав Зеленський)
Yan Chornyi (Ян Чорний)
Yana Gribacheva
Yaroslav Lukianets (Ярослав Лук’янець)
Yaroslav Neznaradko (Ярослав Незнарадько)
Yelizaveta Hotsyk (Єлізавета Гоцик)
Yuliia Opanasenko (Юлія Опанасенко)
Yurii Uchaiev (Юрій Учаєв)
 
Schedule
 

Saturday - August 18th, 2012

08:00

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
09:10

4x4x4 Blindfolded

 Final
10:00

OPENING CEREMONY

10:15

2x2x2 Cube

 First Round
10:50

3x3x3 Cube

 First Round
12:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
12:40
13:15

LUNCH

14:15

2x2x2 Cube

 Second Round
14:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
16:05

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 4:00
17:15

6x6x6 Cube

 Final
18:15

7x7x7 Cube

 Final
Sunday - August 19th, 2012

09:00

Square-1

 Combined Final
Cutoff 2:00
10:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
11:00

3x3x3 One-Handed

 Second Round
11:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 7:00
12:45

2x2x2 Cube

 Final
13:15

LUNCH

14:15

3x3x3 Multi-Blind

 Final
14:45

Clock

 Final
15:15

5x5x5 Cube

 Final
16:00

4x4x4 Cube

 Final
16:30

3x3x3 One-Handed

    Final
16:55

Pyraminx

    Final
17:15

Magic

 Final
17:15

Master Magic

 Final
17:45

3x3x3 Cube

 Final
18:15

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)