Podolian Open 2012
Khmelnytskyi
Ukraine
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
Final
Clock
Final
Square-1
Final
Magic
Final
Master Magic
Final
 
Competitors
Alexander Eryomin
Anatolii Kalinin
Andrii Atamaniuk (Андрій Атаманюк)
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Anna Nikiforova (Анна Нікіфорова)
Anna Sadovska (Анна Садовська)
Anton Lunov (Антон Луньов)
Aramayis Adloyan
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Bohdan Hromchak (Богдан Громчак)
Bohdan Ivanytskyi (Богдан Іваницьки
Bohdan Zhuravel (Богдан Журавель)
Boriss Benzerruki
Denys Gaidaichuk
Denys Lazarenko (Денис Лазаренко)
Dina Gaidaichuk (Діна Гайдайчук)
Eduard Tsybenko (Едуард Цибенко)
Igor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ilya Tereshko
Ivan Okrenets (Іван Окренець)
Ivan Vynnyk (Іван Винник)
Khrystyna Litovchenko (Христина Літов
Mykyta Monokov (Микита Моноков)
Oksana Tyvodar
Oleh Bosiuk (Олег Босюк)
Oleh Perkovskyi (Олег Перковський)
Oleh Shulha (Олег Шульга)
Oleksandr Borysenko (Олександр Борис
Oleksandr Khvorostianyi (Олександр Хво
Oleksii Kalentiev (Олексій Калентьє
Roman Deichuk (
Roman Ostapenko (
Ruslan Silimir (
Sergey Ryabko
Serhiy Beneviat (Сергій Бенев'ят)
Taras Petruk (Тарас Петрук)
Valerii Shcherbakov (Валерій Щербако
Vladyslav Tretiak (Владислав Третяк
Vladyslav Zelenskyi (Владислав Зелен
Yaroslav Dolzhanskyi (Ярослав Должан
Yuliia Opanasenko (Юлія Опанасенко)
 
Schedule
 

Saturday - July 28th, 2012

08:55

REGISTRATION

09:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 2:00
10:30

2x2x2 Cube

 First Round
11:30

3x3x3 Cube

 First Round
13:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
13:45

Magic

 Final
13:45

Master Magic

 Final
14:15

LUNCH

15:20

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:00

5x5x5 Cube

 Combined final - Cutoff 3:00
16:40

3x3x3 Cube

 Second Round
17:20

Pyraminx

 Final
18:00

Clock

Final
18:00

Square-1

 Combined Final - 2:00
18:40

3x3x3 One-Handed

 Final
19:10

2x2x2 Cube

 Final
19:40

4x4x4 Cube

 Final
20:10

3x3x3 Cube

    Final
20:35

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)