Cubing Fest 2014
Minsk
Belarus
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksey Avtushko
Alexander Radoman
Alexander Stepanishchev
Alexander Yakimovich
Alexey Kot
Alexey Polyashov
Alexey Rudakov
Alexey Sheshko
Alexey Voytekhovskiy
Alina Fedosenko
Anastasia Loyko
Anastasia Tsed
Anatoliy Shatilo
Anatoly Kim
Anatoly Titkov
Andrey Adamovich
Andrey Ivanov
Andrey Mihaevich
Andrey Molchan
Anton Lapitskiy
Anton Maleyonok
Antonina Glazko
Arseniy Karpovich
Artem Chuzhov
Artem Savosik
Artem Zavadskiy
Artyom Budugovsky
Cheslav Zhuravskiy
Daniil Ilyich
Daniil Lebedev
Daniil Lozner
Daniil Maximovich
Daniil Shamotenko
Diana Danylyshyn (Діана Данилишин)
Dmitriy Kalinovskiy
Dmitriy Khorunzhiy
Dmitry Aniskin
Dmitry Boltov
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Kryuzban
Dmitry Zvyagintsev
Egor Shkel
Ekaterina Krechko
Evgeniy Kurdychko
Evgeny Chak
Georgy Vershinin
Gleb Adamovich
Gleb Galyakevich
Gleb Kolos
Igor Mamutkin
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Striieshyn (Ігор Стрієшин)
Ilya Priko
Ilya Samoylich
Ilya Sinitsa
Ilya Tereshko
Ilya Yaroshuk
Ilya Zabrodsky
Ivan Terekh
Ivan Torgashov
Ivan Vynnyk (Іван Винник)
Ivan Zabrodin
Ivan Zvyagov
Kirill Mamonov
Konstantin Kalinin
Kyyarkhan Nikolaev
Liubov Pavlova
Maksim Sezen'
Maria Timoshchenko
Mariya Skorobogataya
Marko Striieshyn (Марко Стрієшин)
Mikhail Avdeenko
Mikhail Belyj
Nikita Laptinskiy
Nikita Lomskiy
Nikita Loyko
Nikita Moroz
Oleg Sechko
Olga Tikhonovich
Pavel Evsaev
Pavel Galaktionov
Pavel Marchik
Pavel Razuvalov
Pavel Yushkevich
Philip Khursevich
Robert Rataevski
Ruslan Karnilo
Rustam Valeev
Sergey Novik
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Stanislav Shleev
Timofey Barsukov
Timur Kakhanovich
Ustin Vashchenko
Vasilina Kolos
Viktor Danilov
Vitaliy Sheshko
Vladimir Chekurin
Vladimir Korovin
Vladimir Tereshchenko
Vladislav Hirvel
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Kapustin
Vladislav Kravchenko
Vladislav Orlovskiy
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Shumskiy
Vladislav Ushakov
Vladislav Vavilov
Yana Gribacheva
Yegor Glazko
Yuri Sapunov
Yury Timoshchenko
Zakhar Yaroshenko
 
Schedule
 

3x3x3 Fewest Moves - Final
#namecountryt1best
1
Ukraine
2929
2
Belarus
3131
3
Russia
3333
4
Russia
3434
4
Russia
3434
4
Belarus
3434
7
Belarus
3636
8
Belarus
3737
9
Russia
3838
10
Ukraine
4141
10
Russia
4141
12
Ukraine
4242
13
Russia
4848
14
Russia
4949
15
Belarus
5151
16
Belarus
5353
17
Ukraine
5757
18
Belarus
5858
19
Belarus
5959
20
Belarus
6464
21
Belarus
6969
22
Belarus
7575
23
Belarus
DNFDNF
23
Russia
DNFDNF
23
Belarus
DNFDNF
23
Belarus
DNFDNF
23
Russia
DNFDNF
23
Belarus
DNFDNF
23
Belarus
DNFDNF
Belarus
  
Belarus
  
Belarus
  
Belarus
  
Belarus
  
Russia
  
Russia
  
Belarus
  
Russia
  
Belarus
  
Ukraine
  
Belarus
  
Belarus
  
Belarus
  
Belarus
  
Belarus
  
Belarus