Chelny Summer 2019
Naberezhnye Chelny, Republic of Tatarstan
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
Final
Square-1
Final
 
Competitors
Akim Syzrantsev
Albert Mukhammadiev (Альберт Мухаммадиев)
Alexey Baranov
Amina Salikhova (Амина Салихова)
Amir Dzhalilov (Амир Джалилов)
Amir Farkhutdinov (Амир Фархутдинов)
Andrey Levanov (Андрей Леванов)
Andrey Prikhodko (Андрей Приходько)
Anton Krasilnikov
Arseniy Gusev
Artem Kulikov (Артём Куликов)
Artem Plotnikov (Артём Плотников)
Arthur Yusupov (Артур Юсупов)
Ayaz Minnegaleev
Azaliya Amirzyanova
Azat Ginetullin (Азат Гинетуллин)
Azat Nurgaleev
Damir Mamutov
Daniil Petrov (Даниил Петров)
Danil Antoniu (Данил Антониу)
Danil Kuchukov (Данил Кучуков)
Danil Tryhin
Danila Rogozhnikov (Данила Рогожников)
Daniyar Kashapov (Данияр Кашапов)
Denis Khafizov
Denis Sharifullin (Денис Шарифуллин)
Dmitriy Rogozhnikov (Дмитрий Рогожников)
Dmitriy Tryhin (Дмитрий Трухин)
Dmitry Malyh
Dmitry Permyakov (Дмитрий Пермяков)
Egor Romanov (Егор Романов)
Ekaterina Ananina (Екатерина Ананина)
Elizaveta Mironova (Елизавета Миронова)
Emil Giniyatullin
Erik Shakirov
German Pchelnikov (Герман Пчельников)
Kamil Imamov (Камил Имамов)
Karim Imamov (Карим Имамов)
Maksim Makhmutov
Marsel Akhmetdinov
Matvey Bannikov (Матвей Банников)
Mikhail Andreev
Mikhail Glazov (Михаил Глазов)
Nail Safin
Nikita Posazhenkov
Nikita Tyur
Nikolay Gorshkov (Николай Горшков)
Pavel Kovirzin (Павел Ковырзин)
Polina Lapteva (Полина Лаптева)
Prohor Sergeev
Radmir Nagimov
Ravil Tazetdinov
Renat Nurgaleev
Rinel Yagushev
Roman Koryakin (Роман Корякин)
Roman Prytkov (Роман Прытков)
Rostislav Votinsev
Ruslan Vakhitov (Руслан Вахитов)
Samir Fatykhov (Самир Фатыхов)
Semen Murzin
Semyon Yakupov (Семён Якупов)
Stanislav Baranov
Stepan Kuryshev (Степан Курышев)
Stepan Levanov (Степан Леванов)
Svetlana Vyatkina (Светлана Вяткина)
Timur Gilmanov (Тимур Гильманов)
Timur Smirnov
Victor Grebenkin
Vladimir Gorshkov (Владимир Горшков)
Vladislav Pyatnitsa (Владислав Пятница)
Аmir Abdullin
 

3x3x3 Cube - First Round
#namecountryt1t2t3t4t5averagebest
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Kazakhstan
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Russia
       
Belarus
       
Russia