Tribox Open Spring 2019
Yokohama, Kanagawa
Japan
 
3x3x3 Cube
Combined First
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Final
 
Competitors
Aiko Nakata (中田愛子)
Airi Furukawa (古川愛莉)
Akatsuki Kitamura (北村曉)
Akifumi Sasaki (佐々木彰文)
Akihiro Hattori (服部朗弘)
Akihiro Yoshizawa (吉沢亮宏)
Alifianto Adi Nugroho
Ao Nogami (野上碧)
Aoi Nagata (永田碧)
Ari Kojima (小島有理)
Arifumi Fushimi (伏見有史)
Asato Irifune (入船朝斗)
Asuka Okawa (大川飛鳥)
Atsuto Takemura (竹村篤人)
Ayane Nomoto (野本彩音)
Chisato Maruyama (丸山千智)
Daigo Okuhata (奥畑大悟)
Daisuke Nishida (西田大介)
Daryl Aliben
Eiichi Naruse (成瀬英一)
Eitarou Murakami (村上瑛太郎)
Eito Yamaguchi (山口瑛仁)
Fumika Hoshino (星野史佳)
Fumiki Koseki (古関章記)
Fumiya Matsui (松井郁也)
Gaku Miyagi (宮城楽)
Genki Kokubo (小久保弦樹)
Genta Suzuki (鈴木舷太)
Hajime Urano (浦野創)
Hayato Ikeda (池田隼人)
Hibiki Ashitani (芦谷響)
Hideaki Tomoyori (友寄英哲)
Hideki Kadobe (角部秀樹)
Hideo Miyahara (宮原英雄)
Hikari Sasaki (佐々木ひかり)
Hinata Takayama (高山陽)
Hiroki Katayanagi (片柳宏樹)
Hiroki Kitaoka (北岡大樹)
Hiroki Saito (齋藤裕樹)
Hiroki Tanaka (田中裕貴)
Hiroshi Ito (伊藤洋)
Hiroshi Terauchi (寺内博)
Hirotaka Ito (伊藤大平)
Inagaki Mitsunao (稲垣光直)
Itthikorn Jittaveeroj (อิทธิกร จิตทวีโรจน์)
Julius Toda (戸田ユリウス)
Junichi Mori (森純一)
Kaede Sasaki (佐々木かえで)
Kai Gorecki
Kanjin Saito (齋藤寛伸)
Kaoru Ichise (一瀬かおる)
Katsunori Ishiguro (石黒克典)
Kayo Osawa (大澤佳代)
Kazuki Ogikubo (荻窪一貴)
Kazutaka Watanabe (渡部和孝)
Kazuya Miyashita (宮下和弥)
Kazuya Takahashi (高橋和也)
Kazuya Tomohiro (友弘和也)
Keijyu Iwane (岩根圭樹)
Kein Takeda (武田慶胤)
Keisuke Ishikawa (石川佳佑)
Keita Takayama (高山恵太)
Kengo Hayashi (林憲吾)
Kengo Yamawaki (山脇憲吾)
Kenichiro Furukawa (古川健一郎)
Kenichiro Tanaka (田中健一郎)
Kenichirou Kadoi (門井健一郎)
Kenji Mouri (毛利健二)
Kenji Yokoyama (横山賢治)
Kenshin Sakauchi (坂内謙心)
Kenta Kabasawa (椛沢憲太)
Kenta Suzuki (鈴木健太)
Kenta Wakasaya (若狭谷健太)
Kentaro Nishi (西賢太郎)
Kiyoaki Kadoi (門井聖明)
Kohei Moriya (森谷昂平)
Konosuke Kido (木戸鴻之介)
Konosuke Nishiyama (西山幸之介)
Kosuke Toriya (取屋航輔)
Kota Kajio (梶尾浩太)
Kotaro Terada (寺田晃太朗)
Kotarou Murakami (村上琥太郎)
Kou Moriya (森谷航)
Kounosuke Udou (有働幸之助)
Koya Matsuishi (松石航也)
Kyosuke Kunita (國田響輔)
Lucas O'Connell
Lui Kasahara (笠原琉位)
Lyon Niki (二木リヨン)
Makoto Kawamura (川村誠)
Mami Yasugaki (安垣真美)
Manabu Kezuka (毛塚学)
Masahiro Kuroiwa (黒岩雅弘)
Masaki Hiraguchi (平口昌樹)
Masanosuke Hisa (久昌之助)
Masaru Uemura (植村優)
Masashi Kurasawa (倉澤将司)
Masato Morita (森田真士)
Masaya Kono (河野匡哉)
Masaya Nakamoto (中本誠也)
Masayuki Hirai (平井雅之)
Mayumi Nagai (永井真裕美)
Megumi Hattori (服部恵美)
Miki Suzuki (鈴木未希)
Minami Ohashi (大橋美七海)
Minoru Takizawa (滝澤実)
Miona Yoshioka (吉岡美桜奈)
Mitsuki Gunji (郡司光貴)
Miyu Inoue (井上未有)
Mizuki Tsurudome (鶴留瑞己)
Nanami Sawai (澤井七海)
Naohiro Abe (阿倍直宏)
Naoki Tani (谷直輝)
Naoki Watanabe (渡辺直樹)
Naoya Akanuma (赤沼尚弥)
Naoya Hirata (平田直也)
Natsuki Shikibu (式部夏樹)
Natsumi Naruse (成瀬夏美)
Neona Noguchi (野口音緒奈)
Noritaka Hamamichi (浜道典孝)
Raito Ito (伊藤礼人)
Ray Honeyman (ハニマン礼)
Riku Akiyama (秋山吏玖)
Rin Watanabe (渡部倫)
Rituraj Sohoni
Ryo Koizumi (小泉諒)
Ryo Otsuki (大槻瞭)
Ryogo Takeda (竹田凌悟)
Ryohei Yoshioka (吉岡亮平)
Ryosuke Niwa (丹羽亮介)
Ryosuke Tajima (田島涼介)
Ryota Yanagisawa (柳沢良太)
Ryouichi Ibaraki (茨木亮一)
Ryudai Kaneko (金子竜大)
Ryujirou Murakami (村上隆二郎)
Ryunosuke Watanabe (渡辺隆之助)
Ryusei Imamura (今村隆聖)
Ryusho Takasaki (高崎竜翔)
Saki Hagino (萩野咲希)
Sakura Yoshioka (吉岡さくら)
Sameer Sharma
Satoki Ishikawa (石川惺己)
Satoru Umetsu (梅津諭)
Satoshi Anzai (安齋慧士)
Satoshi Suzuki (鈴木聡)
Sei Sugama (洲鎌星)
Seiya Okuda (奥田誠也)
Seiya Tsuji (辻聖也)
Shido Takagi (高木志導)
Shin Ogata (緒方信)
Shingaku Oka (岡伸岳)
Sho Ogata (緒方昭)
Shogo Narifusa (成房昌悟)
Shogo Takeda (竹田渉悟)
Shoji Nishimura (西村晶司)
Shoji Ueda (植田昌司)
Shota Koyama (小山聖太)
Shotaro Kameyama (亀山翔太郎)
Shuhei Kawabe (川邉修平)
Shuhei Omura (大村周平)
Shun Murakami (村上舜)
Shuntaro Shoji (庄子俊太郎)
Shusaku Akari (朱里秀作)
Shuto Ueno (上野柊斗)
Shuya Ueda (上田修也)
Sinag Basa
Sinpei Araki (荒木慎平)
Sosuke Takahashi (高橋颯甫)
Sota Ui (宇井颯汰)
Suzu Takahashi (高橋涼)
Taiga Ohama (大浜泰雅)
Taiga Takaoka (高岡汰虎)
Taiki Kurihara (栗原大希)
Taiki Sunaga (砂永泰輝)
Taisei Hikita (疋田大誠)
Takafumi Naruse (成瀬誉文)
Takaomi Goto (後藤崇臣)
Takashi Hasegawa (長谷川嵩)
Takashi Takaoka (高岡孝)
Takashi Yamada (山田貴志)
Takayuki Tanaka (田中隆喜)
Takeki Shinkawa (新川丈暉)
Takeru Sanada (真田剛瑠)
Takeshi Hino (日野健志)
Takeshi Ito (伊藤健)
Takuma Daino (台野拓磨)
Takuma Kato (加藤卓真)
Takuma Shirahase (白波瀬拓磨)
Takumi Yoshida (吉田拓海)
Takuto Yamana (山名琢翔)
Takuya Kurokawa (黒河拓也)
Taro Yoshioka (吉岡太郎)
Tatsuki Nishi (西建樹)
Tatsuyuki Ono (小野龍幸)
Teruki Nagayama (永山瑛輝)
Tokuma Ohtaki (大滝徳真)
Tomohiro Aoki (青木智洋)
Tomohiro Kobayashi (小林知広)
Tomoya Iida (飯田朋也)
Tomoya Yamashita (山下智也)
Tomoyasu Ono (小野友寧)
Toru Morooka (諸岡徹)
Toru Umetsu (梅津融)
Toshiaki Ishikura (石倉寿秋)
Toshiki Okazaki (岡崎俊樹)
Toshio Hoshino (星野利夫)
Toshiya Umemura (梅村俊哉)
Toto Tochibori (栃堀十十)
Uta Wakamatu (若松詩)
Wataru Hashimura (端村航)
Yamato Furuya (古谷耶真人)
Yasuhito Kamichi (上地康仁)
Yasuyuki Kojima (小島靖之)
Yohei Hayashi (林洋平)
Yoshihiro Kaku (郭嘉宏)
Yoshihisa Yoshioka (吉岡善久)
Yoshiki Shirato (白土祥生)
Yoshimi Sudo (須藤良実)
Yoshitaka Suto (須藤良峰)
Yota Fujisawa (藤澤陽太)
Yu Takahashi (高橋佑)
Yuhei Takagi (高木佑平)
Yuhei Yanagida (柳田悠平)
Yuito Nozaki (野崎結人)
Yuji Sugai (菅井悠二)
Yuji Suse (巣瀬雄史)
Yuki Arii (有井優貴)
Yuki Mori (森雄樹)
Yuki Uchida (内田佑毅)
Yukia Aihara (相原由希篤)
Yumu Iida (飯田勇武)
Yuri Nishimura (西村優利)
Yusuke Kosaka (髙阪優輔)
Yusuke Watanabe (渡辺悠介)
Yuta Okada (岡田雄太)
Yuta Yamada (山田遥太)
Yutaka Saitou (齋藤寛)
Yutaro Totsuka (戸塚悠太郎)
Yuto Date (伊達優人)
Yuto Hayaki (早木悠斗)
Yuuki Kobayashi (古林祐輝)
Yuya Chiba (千葉裕也)
Yuya Makinose (牧之瀬祐弥)
 

3x3x3 Cube - Final
#namecountryt1t2t3t4t5averagebest
1
Japan
7.577.438.248.918.538.117.43
2
Japan
7.827.788.048.889.028.257.78
3
India
10.259.327.798.588.638.847.79
4
Japan
9.068.679.398.539.669.048.53
5
Japan
7.959.849.677.7611.299.157.76
6
Japan
8.069.1410.2912.909.499.648.06
7
Japan
10.068.309.7611.7911.5310.458.30
8
Japan
12.9810.3112.3210.6511.4211.4610.31