KSF Atyrau City 2019
Atyrau
Kazakhstan
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Abay Nurzhanov (Абай Нуржанов)
Abilay Amangeldiuly (Абылай Амангельдыулы)
Abylai Rizvan (Абылай Ризван)
Aidyn Kassym (Айдын Касым)
Aknur Aibolatova (Акнур Айболатова)
Aldiyar Ayazbaev (Алдияр Аязбаев)
Alexandr Gubanichshev (Александр Губанищев)
Alikhan Orynbasarov (Алихан Орынбасаров)
Alikhan Yertursyn (Алихан Ертурсын)
Alisher Rakhmetov (Алишер Рахметов)
Alisher Zhumagul (Алишер Жумагул)
Almas Makhmutov (Алмас Махмутов)
Amandyk Abai (Амандык Абай)
Amanzhol Gaziz (Аманжол Газиз)
Amirkhan Islamov (Амирхан Исламов)
Anuar Kairat (Ануар Кайрат)
Arman Mashimov (Арман Машимов)
Artur Shatov (Артур Шатов)
Asylzhan Zhumazhan (Асылжан Жумажан)
Aydos Lebedev (Айдос Лебедев)
Aysha Maeva (Айша Маева)
Aziz Olzhagali (Азиз Олжагали)
Batyrkhan Esenov (Батырхан Есенов)
Baurzhan Zhandosuly (Бауржан Жандосулы)
Caner Onoglu
Damir Abish (Дамир Абиш)
Damir Bulatov (Дамир Булатов)
Damir Khamitov (Дамир Хамитов)
Darkhan Gadilzhan (Дархан Гадилжан)
Daulet Imash (Даулет Имаш)
Diana Erkinkyzy (Диана Еркынкызы)
Dias Karagul (Диас Карагул)
Dina Akhmetgalieva (Дина Ахметгалиева)
Dosymzhan Zhumabidenov (Досымжан Жумабиденов)
Elnur Kabes (Ельнур Кабес)
Erlan Ismadiyarov (Ерлан Исмадияров)
Ernaz Salim (Ерназ Салим)
Farid Mikhailov
Gaukhar Shamshedenova (Гаухар Шамшеденова)
Ilyas Arystanbekov (Ильяс Арыстанбеков)
Ilykham Kuanysh (Ильхам Куаныш)
Irina Solovieva (Ирина Соловьева)
Islam Kaldybay (Ислам Калдыбай)
Jamil Tuleuov (Джамиль Тулеуов)
Kirill Kim (Кирилл Ким)
Madi Meirambay (Мади Мейрамбай)
Maksim Lipatov (Максим Липатов)
Mansur Kadyrzhan (Мансур Кадыржан)
Meirzhan Bazargali (Мейржан Базаргали)
Melek Onoglu (Мелек Оноглу)
Miras Amangeldiev (Мирас Амангельдиев)
Murat Ussupov (Мурат Уссупов)
Nurkhan Nurymzhanov (Нурхан Нурымжанов)
Nurkhat Zhalgasov (Нурхат Жалгасов)
Nurym Yestai (Нурым Естай)
Radmir Dimukhashev (Радмир Димукашев)
Rasul Shamardanov (Расул Шамарданов)
Renat Kapakov (Ренат Капаков)
Ruslan Rakhmetolla (Руслан Рахметолла)
Samalbek Gilimov (Самалбек Гилимов)
Seymur Badalov
Sofya Legina (София Легина)
Stepan Dzhurylo (Степан Джурило)
Tair Khamatov (Таир Хаматов)
Tamerlan Kuatov (Тамерлан Куатов)
Temirlan Kubeisinov (Темирлан Кубейсинов)
Yerassyl Orynbassar (Ерасыл Орынбассар)
Zakhar Namestnikov (Захар Наместников)
Zhalgas Suyk (Жалгас Суйк)
Zhaslan Nurushev (Жаслан Нурушев)
 

Baurzhan Zhandosuly (Бауржан Жандосулы)   ·   Kazakhstan   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
612.3414.9715.2010.7317.5914.1710.73
414.7412.7511.0010.4711.3611.7010.47
511.5911.1015.9918.7413.3413.6411.10

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
69.336.383.003.854.634.953.00
59.933.436.576.724.115.803.43

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
51:10.4955.292:04.6256.9952.011:00.9252.01
459.1356.991:01.941:02.0558.5159.8656.99

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
529.6228.6225.4820.5021.8025.30 PB 20.50
732.6632.7733.5240.7028.6432.9828.64

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
21:45.861:47.911:38.281:18.121:26.331:36.821:18.12

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
38.417.307.807.9011.238.047.30
35.565.4612.259.488.057.705.46

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
37.6012.3114.509.367.459.767.45
426.1112.247.356.2710.179.926.27

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
228.3431.0658.6545.6131.64 PB 36.1028.34

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date