CubiKonce 2019
Concepción
Chile
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Agustín Enrique Soto Escalona
Alejandro Ignacio Mera Vidal
Alex Mauricio Aguilera Espinoza
Alfonso Esteban Cepeda Cádiz
Atalía Wachtendorff
Axel Nicolas Romero Lucero
Bastián Palma Rodríguez
Catalina Francisca Duran Guzman
Claudio Andres Arteaga Molina
Cristián Bustos Jaque
Cristóbal Antonio Vargas Alarcón
Cristobal Fabian Reveco Mella
Cristóbal Opazo Bravo
Cristobal Urrutia Reyes
Cristopher Arturo Pérez Riquelme
Diego Alonso Tapia Mera
Diego Antonio Avila Pino
Diego Astaburuaga
Diego Barrera
Diego Nancupillan
Diego Sebastian Tilleria Beltrán
Elián Olea Catalán
Elías Samuel Cifuentes Acuña
Emilio Valenzuela Tapia
Felipe Antonio Paredes Muñoz
Felipe Ignacio Bastidas Lopez
Felipe Medel
Francisco Maximiliano Moscoso Carrasco
Franco Antonio Dominguez Fernandez
Franyer Jesús Leal Garcia
Gabriel Hector Enrique Fuentes Sepúlveda
Gonzalo Espejo Navarrete
Hector Nicolas Navarro Sarabia
Jacob Elías Aguilera Catalán
Jaime Aguilera
Javier Alonso Guzman Abarca
Javier Silva Delgado
Joaquin Ricarte Gutierrez
Jorge Alonso Fabián Betancourt Parada
José Antonio Rozas-Peña Gaete
Jose Basaes
Jose Emilio Ramos Huaman
José Garrido
Kevin Otavalo
Leonardo Manriquez Rifo
Luca Olea Catalán
Lucas Benitez
Lucas Daniel Esteban Tobar Quezada
Luciano Benjamín Garay Hernández
Marcelo Lucas Leiva Illanes
Mario Onofre Antonio Monsalve Sandoval
Marta Guerra
Martín Arturo González Asenjo
Martin Fritz Valenzuela
Martin Javier Ruiz Montecino
Matias Dominguez
Matias Israel Roa Lavin
Maximiliano Huerta
Maximiliano Perez Madrid
Nicolas Peña Henríquez
Ricardo Olea Catalán
Rodrigo Cabezas
Ronaldo Álvarez Pando
Scarleth Nicol Navarro Medina
Sebastian Antonio Hoffmann Cruz
Sergio Roberto Rojas Gutierrez
Thais Aracely Bethel Catalán Marchant
Tomas Adolfo Rivera Montecinos
Tomás Silva Delgado
Vicente Agustín Muñoz Vargas
Vicente Ignacio Paredes Muñoz
Vicente Leonardo Carrasco Gonzalez
Victoria Castillo Sanhueza
Wilber José García Benitez
Yerko Matias Serrano Cabezas
 

Jaime Aguilera   ·   Chile   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
2215.8014.5912.4315.1013.0814.2612.43
1712.9915.2314.9011.1714.46 PB 14.12 PB 11.17

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
308.427.416.269.236.797.546.26

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1253.341:09.3242.1955.5245.0451.3042.19
947.9747.8353.7852.9746.4949.5946.49
953.0953.4049.8248.0747.8450.3347.84

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
2033.7335.3631.5327.0329.2931.5227.03

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
2711.9816.2211.7712.14DNF13.4511.77

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
420.4223.2618.2022.2418.1020.2918.10

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date