Nelidovo Open 2013
Nelidovo
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aidar Akmaev
Alexander Kapustin
Alexey Adamov
Alexey Polyashov
Andrey Bankov
Andrey Ilyichev
Andrey Ivanov
Andrey Krasovskiy
Anton Goryachikh
Anton Rostovikov
Aygul Tlyavsina
Boriss Benzerruki
Daniil Lee
Danila Usachev
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Karyakin
Dmitry Kryuzban
Dmitry Levakov
Egor Gubarev
Erik Shakirov
Fyodor Ivanov
Georgiy Marshalko
Georgy Vershinin
Igor Zvarichuk
Ildar Salakhetdinov
Ilya Tereshko
Ivan Bykovskiy
Ivan Makachev
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Kirill Litvinov
Kirill Shalashov
Ksenia Logvinova
Maria Plitina
Maxim Chechnev
Mihail Myshkin
Mikhail Denisov
Mikhail Mukhin
Mikhail Rostovikov
Mikhail Sokolik
Nikolay Masson
Oksana Ruzaeva
Oleg Budenkov
Oleg Gritsenko
Pavel Vershinin
Peter Zakharov
Ratmir Samarkhanov
Roman Markin
Semen Gridnev
Sergey Ryabko
Sergey Safonov
Sergey Volkov
Stanislav Starovoytov
Stanislav Zemskov
Timur Frolov
Vadim Kalaskin
Victor Bogatov
Viktor Danilov
Viktor Finogenov
Vladislav Dekhkanbaev
Yana Gribacheva
Yura Plitin
Yury Timoshchenko
 
Schedule
 

Saturday - March 30th, 2013

08:00

BREAKFAST

08:00


REGISTRATION

08:45

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:15

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
12:00

2x2x2 Cube

 First Round
13:00

LUNCH

14:15
15:15

3x3x3 One-Handed

 First Round
16:45

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:00
17:15

Clock

 Combined Final - Cutoff 20.00
17:50

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
19:00

5x5x5 Cube

    Final
19:20

2x2x2 Cube

    Final
19:40

Pyraminx

    Final
20:00

3x3x3 One-Handed

 Final
20:30

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
20:30

5x5x5 Blindfolded

 Final
21:00

DINNER

Sunday - March 31st, 2013

08:00

BREAKFAST

08:00


REGISTRATION

08:45

3x3x3 Fewest Moves

 Final
10:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:15
11:15

3x3x3 Cube

 First Round
12:40

LUNCH

14:05

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:00
14:05

4x4x4 Blindfolded

 Final
15:15

4x4x4 Cube

 Final
15:45

3x3x3 Cube

 Second Round
16:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 3:00
17:15

3x3x3 Blindfolded

 Final
18:30

3x3x3 Cube

 Final
19:15

AWARDS

20:00

DINNER

All times are MSK (GMT+4)