Tatarstan Spring Open 2017
Kazan
Russia
 
Rubik's Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
Megaminx
Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
First Round
Final
 
Competitors
Aidar Sabirov
Ainur Gataullin
Aleksandr Mochalov
Aleksey Alekseev
Alexey Kislovskiy
Alexey Polyashov
Alina Gabitova
Almaz Sabirov
Amina Kukueva
Andrey Kupriyanov
Andrey Robota
Andrey Vladykin
Arslan Kurnaz
Artem Fokin (Артем Фокін)
Artem Gromov
Artem Gusev
Artur Korobeynikov
Artur Pecherskikh
Artyom Zubarev
Ayslu Sayfullina
Azat Zaripov
Bogdan Krasilnikov
Bulat Ageev
Bulat Badertdinov
Chingizkhan Mukhametdinov
Daniel Kurbanov
Daniil Karakulov
Danil Kalachev
Denis Fedorov
Dmitry Fedorov
Dmitry Metla
Egor Dubrovskiy
Erik Shakirov
Evgeny Palamarchuk
Fidan Gaffarov
Georgy Karmanov
Ilnur Faizov
Ilshat Kharrasov
Ilya Kondakov
Ilya Serebryakov
Ilya Skvortsov
Islam Akhmatgaliev
Ismagil Iksanov
Ivan Karasev
Kamil Ahunov
Kamil Khodzhiev
Kira Chayka
Kirill Kondrashov
Lev Zelyakh
Maxim Chechnev
Mikhail Arkhipov
Nail Nagmanov
Nikita Kopylov
Nikita Shturbabin
Niyaz Khaziakhmetov
Oscar Khirazov
Rafael Valeev
Rail Sadykov
Rodion Sekerin
Roman Fedorov
Rostislav Votinsev
Ruslan Chayka
Rustam Sattarov
Said Agatanov
Sergey Mironchenkov
Sergey Rudenko
Shamil Kadamov
Stanislav Baranov
Stepan Kapranov
Stepan Mikhailov
Stepan Tsarev
Timofey Eybogin
Timur Frolov
Timur Gizatulin
Timur Khasanov
Vadim Kurunov
Vladimir Vetkin
 
Schedule
 

Saturday - March 18th, 2017

10:00

REGISTRATION

10:10

Megaminx

 Final
11:10

OPENING CEREMONY

11:30

3x3x3 One-Handed

 First Round
12:20

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 4:00
13:20

LUNCH

14:20

Square-1

    Combined First - Cutoff 3:30
14:45

5x5x5 Cube

 Final
15:15

Square-1

    Final
15:30

3x3x3 One-Handed

 Second Round
16:00

3x3x3 Blindfolded

    Final
16:25

3x3x3 One-Handed

    Final
16:45

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - March 19th, 2017

10:00


REGISTRATION

10:10

Rubik's Cube

 Combined First
Cutoff 3:30
12:10

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 1:00
13:00

Skewb

    First Round
13:25

LUNCH

14:25
15:05

Rubik's Cube

 Second Round
15:45

2x2x2 Cube

 Second Round
16:15

Pyraminx

    Final
16:30

4x4x4 Cube

 First Round
17:40

Skewb

    Final
17:55

4x4x4 Cube

    Final
18:20

2x2x2 Cube

    Final
18:35

Rubik's Cube

 Final
19:35

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)