Schwandorf Open 2017
Schwandorf
Germany
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Acar Gök
Alejandro Arredondo
Alexander Ben Ludewig
Alexander Botz
Alwin Rölz
Anne Huber
Auel Yakubu
Carlo Glod
Christoph Gruber
Christopher Haslinger
Cornelius Dieckmann
David Vollmer
Deniz Alili
Dominic Amrhein
Dominik Graf
Eric Vissepo
Eric Zietzling
Fabian Auroux
Fabian Langhojer
Fabian Simon
Fabio Strian
Finley Gibson
Finn Ickler
Florian Deiml
Fritz Löhr
Fritz Meyer
Garret von Gaffron
Glen Stephan
Gregor Billing
Heiko Villing
Helena Seso
Jakob Rost
James Creswell
Jan Bentlage
Janick Staub
Jasper Lüerßen
Johannes Dobler
Jonas Hohenstatter
Julia König
Karl Ferber
Kim Kattelans
Konstantin Jaehne
Kristýna Vaštová
Leon Alili
Leon Schmidtchen
Lina Graf
Lina Landwehr
Linus Fresz
Malte Ihlefeld
Marc Zimmermann
Marcel Peters
Marcel Weber
Markus Böhm
Markus Kasparofsky
Markus Pirzer
Markus Wenninger
Martin Kuhlendahl
Martin Lédl
Matěj Mužátko
Mathew Bosak
Max Amann
Maximilian Bär
Melissa Kuhlendahl
Michael Layher
Michael Röhrer
Michael Wittwer
Moritz Lotz
Moritz Patzelt
Moritz von Maffei
Nicolay Auterhoff
Nirbheek Setia
Noah Kraft
Oleksandr Savchyn
Oliver Fritz
Paul Axmann
Péter Laschek
Roland Krüger
Sanio Kasumovic
Sarah Farkas
Sébastien Auroux
Sina Kuhlendahl
Sven Seso
Tanish Dhiman
Thomas Schröpfer
Timo Ludwig
Tomáš Josef
Tomáš Novotný
Tung Vu
Zuzana Lédlová
 
Schedule
 

Saturday - March 25th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:15

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
10:25

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
11:25

4x4x4 Blindfolded

 Final
11:25

5x5x5 Blindfolded

 Final
13:25

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
14:25

LUNCH

14:55

TUTORIAL

15:10

2x2x2 Cube

 First Round
15:50

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 1:00
16:30

Square-1

 Combined First - Cutoff 1:00
17:05
17:35
18:05

Square-1

    Final
18:25

3x3x3 One-Handed

    Final
18:45

Pyraminx

    Final
19:10

Skewb

    Final
19:30

2x2x2 Cube

 Final
Sunday - March 26th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:15

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:20

TUTORIAL

10:35

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
11:35

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:40
12:25

LUNCH

13:10

Rubik's Cube

 First Round
14:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
14:45

Rubik's Cube

 Second Round
15:25

3x3x3 Blindfolded

    Final
15:40

5x5x5 Cube

    Final
16:05

4x4x4 Cube

    Final
16:30

Rubik's Cube

 Final
17:10

AWARDS

All times are CET (GMT+1)