Cuberussia in SPB 2017
Pushkin, St. Petersburg
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aidar Aminev
Aleksandr Bytcenko
Aleksey Alekseev
Alexander Gorokhov
Alexander Govorov
Alexander Katyukov
Alexander Petukhov
Alexander Romanov
Alexander Shipulin
Alexey Sudar
Alexey Tarasov
Anastasia Alexandrova
Anastasia Zimovets
Andrey Kurochkin
Anna Paderina
Anton Krutov
Arsen Khachaturov
Arseniy Scvortsov
Artem Belov
Artem Ganzha
Artem Mardinskiy
Artem Pavlov
Artem Yashkov
Artem Zapankov
Artemii Nevostruev
Daniil Iliukhin
Daniil Ruchin
Denis Ichetkin
Denis Kuzmin
Diana Murnik
Dmitriy Mittofanov
Dmitry Aniskin
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Korneyenkov
Dmitry Subbotin
Egor Cherniakov
Egor Denisyuk
Egor Ermolaev
Ekaterina Anisova
Ekaterina Novikova
Farid Mikhailov
Fedor Abaev
Fyodor Vasilyev
Georgy Zharkov
Ian Gorev
Ilia Tretiakov
Ilia Vakulenko
Ilya Dubinin
Ilya Tsiareshka
Ivan Korochkin
Ivan Nebogatikov
Ivan Shepelev
Kirill Zaika
Kirill Zhuravkin
Konstantin Solovyev
Konstantin Ushakov
Lev Bikbulatov
Mariia Bogacheva
Mark Nedaskovski
Matvei Gusev
Maxim Chechnev
Maxim Ivanov
Maxim Maslikhov
Maxim Melnik
Mikhail Kuzin
Mikhail Yasinsky
Nikita Kikhtenko
Nikita Kuznetsov
Nikolay Masson
Nikolay Vasilyev
Oleg Kriuchkov
Pavel Belov
Pavel Galaktionov
Pavel Kutareev
Roman Strakhov
Roman Vasiliev
Ruslan Baimukhamedov
Sergey Chirin
Sergey Golubtsov
Sergey Grigorev
Stepan Tsarev
Tatyana Solovyova
Vadim Andreev
Valentina Solovyova
Valeria Leonova
Valery Krylov
Varvara Berlinde
Viacheslav Gorash
Viktor Zharkov
Vladimir Kushnir
Vladislav Kornienko
Vladislav Kozhin
Vu Duk Hun
Vyacheslav Sizov
Zhan Kilibayev
 
Schedule
 

Saturday - February 25th, 2017

09:00


REGISTRATION

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:15

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
11:10

6x6x6 Cube

 C. Final - Cutoff 4:00
11:50

7x7x7 Cube

 C. Final - Cutoff 5:00
12:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
13:20

LUNCH

14:20

OPENING CEREMONY

14:35
15:15

4x4x4 Blindfolded

 Final
15:15

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
16:15

Skewb

    Final
16:35

Rubik's Clock

 C. First - Cutoff 30.00
17:10

Square-1

 C. Final - Cutoff 1:00
17:50

4x4x4 Cube

 Final
18:30

Rubik's Clock

    Final
18:50

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 5:00
19:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - February 26th, 2017

09:00


REGISTRATION

09:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
09:45

3x3x3 One-Handed

 First Round
10:30

OPENING CEREMONY

10:45

Rubik's Cube

 First Round
12:25

2x2x2 Cube

 First Round
12:30

5x5x5 Blindfolded

 Final
13:25

Rubik's Cube

 Second Round
14:30

LUNCH

15:30
16:25

3x3x3 One-Handed

 Second Round
17:00

2x2x2 Cube

    Final
17:20

Pyraminx

    Final
17:40

3x3x3 One-Handed

    Final
18:00

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)