Just Lviv It 2017
Lviv
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
First Round
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alina Tilman (Аліна Тільман)
Andrii Andreiko (Андрій Андрейко)
Andrii Atamaniuk (Андрій Атаманюк)
Andrii Chekan (Андрій Чекан)
Andrii Doroshenko (Андрій Дорошенко)
Andrii Lushpak (Андрій Лушпак)
Andrii Novakovskyi (Андрій Новаковський)
Andrii Riabchuk (Андрій Рябчук)
Artem Alieksieiev (Артем Алєксєєв)
Artem Kovalenko (Артем Коваленко)
Bassam Daas (Бассам Даас)
Bohdan Shelepeten (Богдан Шелепетень)
Danylo Harbar (Данило Гарбар)
Danylo Horbiak (Данило Горб'як)
Danylo Turyk (Данило Турик)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Shtybel (Денис Штибель)
Denys Shyshliannykov (Денис Шишлянников)
Dmytro Buhaienko (Дмитро Бугаєнко)
Dmytro Horiak (Дмитро Горяк)
Dmytro Zhyhai (Дмитро Жигай)
Georgiy Titov (Георгій Тітов)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Tarasov (Ігор Тарасов)
Illia Anchiforov (Ілля Анчіфоров)
Ilya Tsiareshka
Leonid Palchenko (Леонід Пальченко)
Lev Holub (Лев Голуб)
Maksym Azarov (Максим Азаров)
Maksym Botseniuk (Максим Боценюк)
Maksym Dumanskyi (Максим Думанський)
Maksym Dvoiehlazov (Максим Двоєглазов)
Maksym Poliakov (Максим Поляков)
Maksym Riabchuk (Максим Рябчук)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Maksym Zharov (Максим Жаров)
Marko Protsak (Марко Процак)
Marko Striieshyn
Mykhailo Kovalov (Михайло Ковальов)
Mykhailo Lahoida (Михайло Лагойда)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykyta Starodubtsev (Микита Стародубцев)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nazar Babiі (Назар Бабій)
Nazar Tovarnytskyi (Назар Товарницький)
Nazar Tytskyi (Назар Тицький)
Nikita Kovalchuk (Нікіта Ковальчук)
Nikita Pohorielov (Нікіта Погорєлов)
Oleh Dubynskyi (Олег Дубинський)
Oleh Karbivnyk (Олег Карбівник)
Oleksandr Dub (Олександр Дуб)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Oleksandr Lutsiuk (Олександр Луцюк)
Oleksandr Panzhar (Олександр Панжар)
Oleksandr Sosiura (Олександр Сосюра)
Oleksandr Yurov (Олександр Юров)
Oleksii Boichuk (Олексій Бойчук)
Ostap Artyshko (Остап Артишко)
Pavlo Huk (Павло Гук)
Petro Polishchuk (Петро Поліщук)
Roman Koshla (Роман Кошла)
Roman Misirkhanov (Роман Місірханов)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Roman Spodaryk (Роман Сподарик)
Serhii Kitral (Сергій Кітрал)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Stepan Dzhurylo (Степан Джурило)
Sviatoslav Dydyshyn (Святослав Дидишин)
Taras Voitovych (Тарас Войтович)
Taras-Pavlo Lazko (Тарас-Павло Лазько)
Vadym Hruden (Вадим Грудень)
Vadym Perestiuk (Вадим Перестюк)
Viacheslav Novakovskyi (В'ячеслав Новаковський)
Vladyslav Kovalenko (Владислав Коваленко)
Vladyslav Polikarpov (Владислав Полікарпов)
Vladyslav Zhydkov (Владислав Жидков)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Volodymyr Petryk (Володимир Петрик)
Volodymyr Shyra (Володимир Шира)
Yaroslav Ryzhyi (Ярослав Рижий)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevheniia Melnykova (Євгенія Мельникова)
Yurii Chulochnikov (Юрій Чулочніков)
Yurii Karpinets (Юрій Карпінець)
Yurii Skarbek (Юрій Скарбек)
 
Schedule
 

Saturday - February 11th, 2017

08:30

REGISTRATION

09:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
10:00

OPENING CEREMONY

10:30

Rubik's Cube

 First Round
11:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
12:30

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:45
13:30

LUNCH

14:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
16:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
16:00

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
17:30
18:10

2x2x2 Cube

 First Round
19:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round - Time Limit 15:00
19:30

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 6:00
20:00

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 8:00
Sunday - February 12th, 2017

09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
10:00
10:30

Rubik's Clock

 First Round
11:00
11:00

3x3x3 Multi-Blind

Final
Third Attempt
12:00

Rubik's Cube

 Second Round
13:30

2x2x2 Cube

 Second Round
14:00

LUNCH

15:00

3x3x3 Blindfolded

 Final - Time Limit 15:00
15:30

5x5x5 Cube

 Final
16:00

4x4x4 Cube

 Final
16:30

3x3x3 One-Handed

 Final
17:00

Skewb

 Final
17:30

Square-1

    Final
17:50

Rubik's Clock

    Final
18:10

Pyraminx

    Final
18:30

2x2x2 Cube

    Final
18:50

BREAK

19:00

Rubik's Cube

 Final
19:30

AWARDS

All times are CET (GMT+2)