Oxente Open 2017
Feira de Santana, BA
Brazil
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Combined Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Andrey da Conceição Santos
Ariel Menezes de Almeida Júnior
Arthur Pinto Mariano
Brenno Jesus Pereira Rabello
Bruno Fonsêca Coelho Lima
Bruno Xisto
Carlos Magno da Silva
Daniel Alves Souza Maia
Daniel de Oliveira Brasileiro
Fabio Bini Graciose
Felipe Gabriel Monteiro
Francehelder da Silva Santos
Gabriel Bergue Campos Borges
Gabriel Dos Reis Oliveira
Gabriel Farias Silva
Gabriel Lordelo
Guilherme Silva Carvalho
Henrique Fonsêca Coelho Lima
Heron Negreiros Holtz
Ícaro Pereira Silva
Iggor Dias Senna
Janaina de Santana Santos
Janaina Maria Santana Monteiro
João Felix Barreto Neto
João Pedro dos Santos Costa
João Vinicius de Andrade Santos
Kim Costa Vianna
Liviton de Jesus Santos
Lucas Daniel
Marjorie Marbly
Mauricio Bocchi Cantarutti Martin
Osanyo Victor de Jesus Nascimento
Paulo Henrique Moraes Bastos
Rafael Correia de Santana
Rebeca Cristina Miranda da Silva
Rodrigo Travassos Sapucaia
Suzane Coelho
Thalyta dos Santos e Jesus
Thaynara Santana de Oliveira
Tiago Sousa Moraes
Uriel Jabes de Souza Silva
Victória Tainá Correia dos Santos
 
Schedule
 

Saturday - March 18th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:30

OPENING CEREMONY

09:45

BLD TEAM

10:15

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 8:00
10:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
11:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 7:00
12:00

LUNCH

13:00

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 6:00
13:30

Square-1

 Combined Final - Cutoff 2:30
14:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 5:00
14:45

4x4x4 Cube

 Final
15:15

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:30
16:00

3x3x3 Blindfolded

 Combined Final
Cutoff 10:00
Sunday - March 19th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:30

2x2x2 Cube

 First Round
10:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 2:30
11:00

Rubik's Cube

 First Round
12:00

LUNCH

13:00
13:30

Rubik's Cube

 Second Round
14:00

Skewb

 Final
14:30

2x2x2 Cube

 Final
15:00

3x3x3 One-Handed

 Final
15:30

Pyraminx

 Final
16:00

Rubik's Cube

 Final
16:30

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)